Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

podpora trávenia

Podpora trávenia: 5 tipov, ktoré vám pomôžu

Pálenie záhy, plynatosť, bolesti žalúdka a ďalšie – to sú javy, ktoré sú zvyčajne spôsobené problematickým trávením. Keďže na prežitie stále potrebujete niečo jesť, je dôležité vedieť, čo spôsobuje tráviace problémy a ako sa dá podpora trávenia riešiť.

Na trávení sa podieľa veľké množstvo orgánov, z ktorých každý je zodpovedný za špecifické procesy. A ako určite viete z iných oblastí života, čím je niečo zložitejšie, tým väčšie je riziko, že sa to pokazí.

Keď ide o trávenie, nemusí to byť len to, že nám je stále zle od žalúdka. Trápiť nás môže aj zápcha, plynatosť alebo hnačka. Keďže všetky tieto javy môžu spôsobiť značné nepohodlie a nepríjemné situácie, pozrime sa na to, čo by vám mohlo pomôcť pri ich riešení.

Prečo vás trápi trávenie?

Ľudia si pod pojmom problematické trávenie najčastejšie predstavia žalúdočnú nevoľnosť po bujarých narodeninových oslavách, ale nemusí to byť len stav. K tráveniu patria aj črevné problémy a problémy s nafúknutým bruchom.

Medzi ich najčastejšie spúšťače patria:

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

  • Prejedanie
  • Konzumácia príliš tučných a korenených jedál
  • Pitie veľkého množstva alkoholu a kávy
  • Pitie veľkého množstva bublinkových nápojov
  • Fajčenie
  • Úzkosť
  • Užívanie antibiotík
  • Zdravotný problém (vredy, celiakia, Crohnova choroba…)

Keďže nemusí byť vždy ľahké okamžite určiť príčinu vašich problémov, odporúča sa, aby ste sledovali, čo sa deje počas každého dňa, a viedli si podrobný denník, do ktorého budete zaznamenávať všetky potraviny a nápoje, ktoré jete a pijete, vrátane pozorovaných príznakov.

5 tipov ako podporiť trávenie

prečo vás trápi trávenie

Skutočné jedlo

Prvým tipom na podporu trávenia je konzumácia skutočných potravín. Myslíme tým najmä to, že namiesto polotovarov a vysoko spracovaných potravín uprednostníte celozrnné výrobky, kvalitné mliečne výrobky vrátane zakysaných, chudé mäso, strukoviny, ovocie a zeleninu a mnohé ďalšie. Čím menej éterov, tukov a iných pridaných látok, tým lepšie pre vás a vaše trávenie.

Vláknina

Aby vaše trávenie fungovalo ako hodinky, nezaobídete sa bez dostatočného množstva vlákniny, ktorá podporuje pohyb čriev a vyprázdňovanie. Vplýva aj na tvrdosť stolice, ktorá by sa mala ľahšie vytláčať, takže by ste nemali mať zápchu.

Vnútorná hydratácia

Aby to všetko správne fungovalo, musíte mať aj dobrý pitný režim, v ktorom prevláda čistá voda z vodovodu. Ak vám nechutí, môžete si ju ochutiť bylinkami a nakrájaným čerstvým ovocím. Akceptovateľné sú aj kvalitné čaje. Na druhej strane kávu, alkohol, sladké nápoje a limonády by ste si mali dopriať len príležitostne a s mierou.

ako podporiť trávenie
podpora trávenia a zažívania
probiotiká na podporu trávenia

Redukcia stresu

Trávenie veľmi úzko súvisí s tým, ako sa cítime vo vnútri. Preto keď ste nervózni, môžete trpieť hnačkou a inými tráviacimi problémami. V tejto súvislosti vám preto môže pomôcť, ak si osvojíte niekoľko známych relaxačných techník, ktoré vám pomôžu znížiť celkovú úroveň stresu.

Môžete vyskúšať jogu, meditáciu a písanie denníkov. Ak potrebujete rýchlu úľavu, môžu vám pomôcť aj dychové cvičenia a všímavosť.

Probiotiká na trávenie

Náš tráviaci trakt má svojich obyvateľov. Sú to rôzne baktérie a iné mikroorganizmy, ktoré prispievajú k bezproblémovému tráveniu. Keď sa ich počet vychýli z rovnováhy, môže to mať za následok slabšiu imunitu, horšiu náladu, a dokonca aj tráviace problémy, ktoré si vyžadujú, aby sme na nejaký čas zostali doma.

Z tohto dôvodu je dôležité starať sa o svoju črevnú mikroflóru dlhodobo. Riešením môže byť dlhodobé užívanie probiotických výživových doplnkov, ktoré obsahujú komplex viacerých kultúr vrátane prebiotík ako ich potravu.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru