Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

bylinky na trávenie

Bylinky na trávenie: Poznáme 5 najlepších

Zlé trávenie postihne raz za čas mnohých z nás. Niekedy môže ísť o vplyv chyby v stravovaní. Inokedy sú za to zodpovedné iné faktory. Môžu bylinky prispieť k lepšiemu tráveniu? Ktoré bylinky na trávenie sú najlepšie?

Trávenie je proces, pri ktorom sa potrava rozomelie a strávi. Táto potrava sa potom dostáva do tráviaceho traktu, kde sa vstrebáva do tela a poskytuje dôležité živiny. To, čo telo nedokáže využiť, zvyčajne skončí v záchodovej mise.

Keďže ide o pomerne dlhý proces, takmer kedykoľvek počas neho sa môže niečo pokaziť. Zrazu sa vám to môže zdať ťažké. Alebo sa môže vyskytnúť nepríjemná plynatosť po konzumácii jedla. Nesmieme zabúdať ani na žalúdočnú nevoľnosť, pri ktorej nedochádza k zvracaniu. (Ale len k nepríjemnému pocitu na zvracanie, ktorého sa neviete zbaviť.)

Existujú nejaké bylinky alebo triky, ktoré vám môžu pomôcť lepšie zvládnuť tieto problémy?

bylinky na podporu trávenia

5 byliniek na problémy s trávením

Zázvor

Ak pociťujete nevoľnosť, ale nevraciate, môže vám to byť dosť nepríjemné. Čo teraz? Vyskúšajte zázvor. Ideálne vo forme čaju z nastrúhaného čerstvého koreňa. (Zvyčajne stačí asi 1 cm.) Zázvor dokáže zvýšiť rýchlosť trávenia, takže to, čo vám robí ťažkosti v žalúdku, by sa malo rýchlejšie dostať do iných sfér vášho tráviaceho systému. A malo by sa vám ľahšie uľaviť.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

zázvor na trávenie
mäta na trávenie

Mäta

Ďalším pomocníkom, ktorý by vám doma rozhodne nemal chýbať, je mäta. Môže mať pozitívny vplyv na prevenciu zvracania a hnačky. Mala by tiež pomôcť odstrániť nepríjemné žalúdočné kŕče. Je vhodné ju piť aj vo forme čaju.

Škorica

Aj keď je to technicky skôr korenie, aj škorica by mohla veľmi pomôcť pri nevoľnosti. Okrem toho, že napomáha tráveniu, má schopnosť (aspoň do určitej miery) predchádzať podráždeniu tráviaceho traktu. Okrem toho môže konzumácia mäty znížiť plynatosť a nadúvanie. Najlepšie je, ak sa používa v malých množstvách pri varení.

škorica na trávenie
kmín na trávenie

Kmín

Ďalší zázrak, ktorý zaraďujeme skôr medzi korenie, ale ktorý vás môže pozitívne podporiť pri riešení nepríjemných tráviacich problémov. Kmín má pozitívny vplyv na zníženie plynatosti. Má tiež antimikrobiálne účinky a zlepšuje trávenie.

Spôsob jeho použitia sa líši. Niektorí ľudia ho používajú v malých množstvách pri varení. Môžete ju však aj zaliať vodou a pripraviť si rascový čaj.

Bazalka

Bazalka je bylinka, ktorá sa často používa v talianskej kuchyni. Nie je však len na parádu a na ochutnanie. Okrem toho, že zvyšuje chuť do jedla, je dobrá aj na zníženie plynatosti. Používa sa aj pri kŕčoch v bruchu a celkovo je veľmi cenená pre svoju podporu trávenia. Bazalka sa môže používať ako čerstvé aj sušené korenie. Môžete si z nej však pripraviť aj čaj.

bazalka na trávenie

Čo ďalšie vám pomôže?

Ponúkame aj niekoľko ďalších tipov a trikov, ktoré by vám mali pomôcť vyriešiť vaše problémy.

Vyskúšajte:

  • Neľahajte si po jedle
  • Pite viac vody
  • Jedenie menších porcií, ale častejšie
  • Chrumkať sladké drievko
  • Rozmiešajte sódu bikarbónu vo vode (ideálne pri pálení záhy)
  • Obmedziť alkohol
  • Obmedziť fajčenie
  • Zmeňte stravu (ťažšie stráviteľné zložky nie sú dobré, pozri všetko, čo obsahuje konzervačné látky, viac tuku a krémovú konzistenciu)
  • Jedenie fíg (podporujú vyprázdňovanie)
  • Jesť banány (nie sú dráždivé, sú ľahké a plné živín)

Ak sa u vás tráviace problémy vyskytujú častejšie, musíte navštíviť lekára, aby skontroloval, či je všetko v poriadku. Aj keď vás nechceme strašiť, je možné, že vám je zle z dôvodu potravinovej intolerancie alebo žalúdočných vredov. Môžete tiež skúsiť dlhodobo užívať probiotický výživový doplnok PROBIOTIKUS®, ktorý pomáha podporovať normálny stav vašej črevnej flóry.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru