Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

ZLOŽENIE

komplex 11 kmeňov bifidobaktérií a laktobacilov s prebiotikami

Aktívna zložka 1 kapsula
Probiotický komplex – 11 kmeňov:
Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium breve, Bifidum Bifidobacterium, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus
13 miliárd CFU*
Prebiotiká – Inulín 400 mg
* CFU colony forming units (kolónie tvoriace jednotku). Vyjadruje množstvo životaschopných probiotických mikroorganizmov v odporúčanej dennej dávke.
Balenie obsahuje 60 kapsúl.

ZLOŽENIE

komplex 11 kmeňov bifidobaktérií a laktobacilov s prebiotikami

Bifidobacterium Longum

Bifidobacterium longum

Jedna z prvých probiotických baktérií kolonizujúcich ľudské telo pri narodení a zároveň jedna z tých najdôležitejších. Hlavnú úlohu zohráva pri trávení mlieka a ďalších potravín náročných na trávenie. Bifidobacterium Iongum pomáha udržovať zdravý zažívací trakt, bráni rastu škodlivých baktérií a podporuje imunitný systém.

Bifidobacterium breve

Bifidobacterium breve pôsobí pozitívne na fungovanie hrubého čreva a tým aj celého zažívacieho procesu. V organizme je jej úlohou kvasenie cukrov a produkcia kyselín octovej a mliečnej. Zároveň podporuje imunitný systém a chráni organizmus pred bakteriálnymi infekciami. Znižuje nadúvanie a zápchu, zmierňuje priebeh hnačky a zabraňuje napríklad negatívnemu pôsobeniu inej známej baktérie, Escherichia coli.

Bifidobacterium breve
Bifidum Bifidobacterium

Bifidum Bifidobacterium

Bifidum Bifidobacterium je tá najbežnejšia probiotická baktéria v hrubom a tenkom čreve. Okrem toho sa vyskytuje v materskom mlieku a u dojčiat pomáha s rozvojom vlastnej črevnej mikroflóry. V dospelosti je dobrým pomocníkom pri nevoľnosti, plynatosti a nadúvaní aj pri hnačkách spôsobených stresom. Tiež prirodzene udržuje hladinu cholesterolu a krvného cukru. Pripisuje sa jej celkovo pozitívny vplyv na trávenie a podporu imunitného systému.

Bifidobacterium lactis

Bifidobacterium lactis má tvar tyčinky a nachádza sa v hrubom čreve. Tam posilňuje imunitný systém, podporuje rovnováhu črevných baktérií a pomáha pri hnačke po dobraní antibiotík. Podľa nových výskumov tiež pomáha organizmu lepšie sa vyrovnať s určitými typmi toxínov obsiahnutými v pšenici.

Bifidobacterium lactis​
Lactobacillus plantarum​

Lactobacillus plantarum

Ďalšie overené probiotikum s výnimočnou schopnosťou viazať sa na črevnú sliznicu a zvyšovať populáciu prospešných baktérií v črevách. Má protizápalové aj antibakteriálne účinky a pomáha telu produkovať vitamínov. Klinické štúdie preukázali, že Lactobacillus plantarum podporuje trávenie tým, že redukuje plynatosť a nadúvanie.

Lactobacillus casei

Lactobacillus casei sú probiotické organizmy prospešné pre tráviaci systém, kde uľahčujú trávenie ťažkého jedla a absorbovanie dôležitých živín.

Lactobacillus casei​
Lactobacillus bulgaricus​

Lactobacillus bulgaricus

Lactobacillus bulgaricus pôsobí pozitívne na črevnú mikroflóru, pomáha s príjmom potrebných živín a bráni premnoženiu škodlivých baktérií. Robí to tak, že zabráni priľnutiu baktérií na stenu čreva a tým pomáha znižovať pravdepodobnosť rozvoja infekcie. Odborníci sú presvedčení, že produkuje kyselinu D-mliečnu, ktorá má antimikróbne, antialergické, antioxidačné a ďalšie priaznivé účinky.

Lactobacillus paracasei

Lactobacillus paracasei sa bežne vyskytuje v črevách a ústach. Má antioxidačné aj antibakteriálne účinky, posilňuje imunitný systém, podporuje tráviaci systém, pomáha pri zápche a hnačke. V kombinácii s vhodnou stravou s vysokým obsahom vlákniny znižuje nadúvanie.

Lactobacillus paracasei​
Lactobacillus rhamnosus​

Lactobacillus rhamnosus

Lactobacillus rhamnosus pomáha udržovať rovnováhu črevnej mikroflóry, čo je veľmi dôležité pre silu našej obranyschopnosti. Pri ceste tráviacim traktom dokáže obstáť v kyslom prostredí žalúdka a odolá aj pôsobeniu žlče, vďaka čomu prežije av plnej sile dokáže podporiť boj proti škodlivým baktériám a látkam v čreve. Má silné protizápalové účinky. Tiež chráni našu pečeň pred alkoholovým poškodením.

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus je probiotický kmeň, ktorý spoľahlivo pomáha v obnovení črevnej mikroflóry po antibiotikách alebo hnačkách. U detí potom prispieva k zníženiu doby akútnej hnačky. V kombinácii s ďalšími probiotikami sa často podáva u dráždivého čreva.

Lactobacillus acidophilus
Streptococcus thermophilus​

Streptococcus thermophilus

Streptococcus thermophilus je jednou z najpoužívanejších baktérií v mliekarenskom priemysle. Využíva sa hlavne na výrobu jogurtov a niektorých syrov. Tieto živé kultúry v našom tele podporujú metabolizmus, posilňujú imunitu, majú protizápalové účinky a uľahčujú ľuďom, ktorí trpia neznášanlivosťou laktózy, trávením mliečnych výrobkov.

Inulin

Inulín je 100% rozpustná vláknina, ktorá sa vyskytuje v koreni čakanky. Najväčší prínos inulínu spočíva v prebiotickom efekte. Účinne udržuje zdravú črevnú mikroflóru, pretože pomáha k množeniu probiotických bakteriálnych kmeňov v hrubom čreve tým, že ich vyživuje. Vďaka tomu je zaručená vysoká účinnosť všetkých 39 miliárd živých kultúr v dennej dávke po celú dobu použiteľnosti.

inulín prebiotikum
* CFU – colony forming units (kolónia tvoriaca jednotku). Vyjadruje množstvo životaschopných probiotických mikroorganizmov v odporúčanej dennej dávke.
Spätná väzba na PROBIOTIKUS®

ČO O NÁS HOVORIA OSTATNÍ

Nech nehovoríme stále len my. Prečítajte si názory našich zákazníkov

Zkoušela jsem vícero probiotik, ale tyhle mi sedí nejlépe a hlavně - účinkují.

Kristýna Klimešová

Kristýna Klimešová

28 let

Nejlepší probiotika co jsem kdy měl.

anonym

Martin

Beru dlouhodobě 2 tabletky/den a dřívější problémy se zažíváním a sníženou imunitou jsou fuč. Kupuji i dceři a rodině.

Hanka

Hanka

58 let

skvělý na moje trávení, to fakt nemá chybu

anonym

Josef

účinné řešení

anonym

Monika

velká pomoc po týdnu střevních potíží..chvalim dobrý poměr ceny a kvality.

anonym

Zuzka

35 let

po antibiotikach s tim zacinam, tak uvidime

anonym

Jakub

44 let

Doporučil mi to lékař po antibio. Všechno ok.

anonym

Petr

Spokojenost, papáme v zimním období cela rodina.

anonym

Miluše

CERTIFIKÁCIA

Náš výrobok prechádza kontrolami od organizácií, ktoré zaisťujú bezpečnosť a kvalitu výroby

e-logo.png

Zodpovedá požiadavkám Európskemu úradu pre bezpečnosť potravín EFSA.

i-loho.png

Spĺňa certifikáciu IFS Food. Štandard sa týka bezpečnosti výrobkov.

Zloženie

Máme zavedený systém HACCP, ktorý dbá na hygienu a kvalitu výroby.

zdravie do každej rodiny

Priateľské baktérie do každej rodiny

PROBIOTIKUS je unikátny komplex 11 odolných probiotických kmeňov s prebiotikami. Denná dávka obsahuje až 39 miliárd živých kultúr. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá bola plná priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Vaše črevá sa potom na oplátku dobre postarajú o vás.
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru