Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

zlé trávenie

Ako zlepšiť zlé trávenie? Vyskúšajte probiotiká

Trávenie je mechanizmus, ktorým telo spracováva skonzumovanú potravu. Zahŕňa črevnú mikroflóru, ktorá sa podieľa na vstrebávaní dobrých alebo odstraňovaní zlých látok z tela. Keďže však mnohí z nás nemajú práve vzorný životný štýl, pozrime sa na to, ako zlepšiť zlé trávenie.

Mnohí ľudia si neuvedomujú, že významnú časť nášho zdravia tvorí tráviaci systém. Je dokázané, že správne zloženie črevnej mikroflóry uľahčuje vstrebávanie dôležitých látok z potravy a odstraňovanie tých, ktoré v zdravom tele nemajú miesto. (Hovoríme napríklad o nadmernom vstrebávaní tukov, ktoré stojí za obezitou, ale aj za celým radom civilizačných chorôb.) Stav našich čriev sa odráža aj na sile nášho imunitného systému a dokonca aj na našej nálade.

Ignorovaním týchto skutočností sa vystavujeme tráviacim problémom, ktoré sa môžu prejaviť zápchou, chronickou hnačkou atď. (V poslednom čase sa veľa hovorí o tom, že trávenie živočíšnych bielkovín môže mať negatívne účinky. Preto sa odporúča striedať ich s rastlinnými.) Ďalším známym negatívom je časté používanie antibiotík, ktoré nedokážu rozlíšiť, ktoré baktérie sú zlé a ktoré sú pre telo potrebné.

Z tohto dôvodu budeme hovoriť o tom, ako urýchliť trávenie a ako bojovať proti tráviacim problémom.

príznaky zlé trávenie príčiny

Príčiny a príznaky zlého trávenia

Je ľahké zistiť, že s vaším trávením nie je niečo v poriadku. Môžete mať problémy so zápchou alebo naopak s častou hnačkou. Veľkým problémom môže byť aj nadúvanie alebo zlé vstrebávanie živín, čo môže viesť k dlhodobému nedostatku živín.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

Medzi ďalšie príznaky tohto stavu patria:

  • Hemoroidy
  • Syndróm dráždivého čreva
  • Bolesť brucha
  • Únava
  • Hlad po jedle
  • Zmeny hmotnosti bez zjavnej príčiny
  • Alergie
  • Autoimunitné poruchy
  • Zmeny nálad

A mnoho ďalších. Vrátane migrény.

Choroby tráviaceho systému

Nie vždy je to chyba človeka, že kvalita trávenia je horšia. Môže trpieť vážnym ochorením alebo môže mať odlišný metabolizmus, ktorý mu neumožňuje správne spracovať živiny a iné prospešné látky.

Medzi najčastejšie poruchy a javy patrí reflux alebo inak pálenie záhy, pri ktorom sa žalúdočný obsah vracia do pažeráka. Problémy môžu spôsobovať aj žlčové kamene, celiakia, Crohnova choroba alebo vredy. Zo skutočne závažných problémov môžeme spomenúť rakovinu čriev. Keďže do seba nikto nevidí, je dôležité nezanedbávať preventívne prehliadky u lekára.

Choroby tráviaceho systému
probiotiká na trávenie
trávenie problémy

Ako zlepšiť trávenie?

Ak máte dôkazy o tom, že vás nič vážne netrápi, ale napriek tomu máte pocit, že by ste so svojím trávením mali niečo urgentne urobiť, vyskúšajte potraviny na trávenie a iné zmeny životného štýlu, ktoré mu môžu z dlhodobého hľadiska len prospieť. Aj keď to možno neradi počujete, vaše črevá vám budú vďačné za pravidelný prísun vlákniny, ktorú obsahuje ovocie a zelenina. Ďalším tipom sú strukoviny (tí, ktorí trpia nadúvaním, by ich mali pred varením namočiť, úplne ideálna je červená šošovica a cícer). Veľmi dôležité sú aj kyslé výrobky, ako je nakladané zelie, kimči alebo kefírové mlieko.

Pozitívny vplyv na kvalitu trávenia môže mať aj pravidelná fyzická aktivita a správny pitný režim. (Jeho nedostatok často vedie k zápche, aj keď jete veľa vlákniny.) Niektorým ľuďom možno odporučiť aj striedme pitie kávy. V neposlednom rade nezabúdajte, že pri jedle musíte správne žuť a že stav vášho trávenia do značnej miery súvisí s tým, či ste v strese.

Pomôžu probiotiká

Posledným bodom, ktorý si zaslúži zmenu, je zvýšenie príjmu probiotík, ktoré zohrávajú veľkú úlohu v zložení našej črevnej mikroflóry. Na to, aby správne fungovali, však potrebujú aj dostatočný prísun prebiotík, ktoré sú ich potravou. To ich stimuluje k prežitiu a úspešnému rozmnožovaniu. V prípade, že máte pocit, že nie ste schopní dopĺňať probiotiká a prebiotiká z prírodných zdrojov počas dňa, podporte svoj organizmus kvalitnými doplnkami stravy s obsahom probiotík a prebiotík.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru