Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

najlepšie probiotiká

Najlepšie probiotiká: Tieto kmene v nich nesmú chýbať

Robíte všetko pre zdravé trávenie? Ste si tým istý? Chvíľu počkajte a divoko pokývajte hlavou. Je pravdepodobné, že užívanie probiotík a prebiotík sa nedostalo do vašej každodennej rutiny. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, prezradíme vám, aké probiotické kmene by ste mali hľadať v prípravku, ak naozaj hľadáte tie najlepšie probiotiká.

Trávenie je proces, ktorý umožňuje telu spracovať potravu a absorbovať živiny. Faktom však je, že zatiaľ čo niektorí to majú v poriadku, veľký počet ľudí s tým bojuje. Pomerne častým problémom je napríklad značne poškodená črevná flóra po ukončení užívania antibiotík. Prípadne ste v neustálom strese a vaša nepohoda prispieva k častejšej hnačke.

Samozrejme, aby ste vylúčili možnosť, že trpíte napríklad potravinovými alergiami alebo Crohnovou chorobou, je vhodné absolvovať rozsiahlu zdravotnú prehliadku u lekára. Ale čo ak testy ukážu, že je všetko v úplnom poriadku? Znamená to, že sa musíte zmieriť so svojím trápením a nič nerobiť?

Nie tak úplne.

najlepšie probiotické kmene

Aké probiotiká sú najlepšie?

Zloženie črevnej mikroflóry sa u každého človeka líši. (Naozaj. Nikto na svete ju nemá úplne rovnakú, ako ju máte vy.) Z toho dôvodu dokonca existujú laboratóriá, ktoré vám urobia rozbor vzorky a na jeho základe vám odporučia probiotiká a prebiotiká priamo na mieru. Faktom ale je, že tieto testy si musí človek zaplatiť a nie každé laboratórium túto možnosť ponúka.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

Omnoho dostupnejšou a dostačujúcou možnosťou je dlhodobé užívanie kvalitných probiotických doplnkov stravy, ktoré obsahujú dostatočný počet životaschopných mikroorganizmov v každej kapsuli a širšie spektrum rôznych typov probiotických kultúr. V neposlednom rade spoznáte dobré probiotiká podľa obsahu prebiotík (napríklad inulínu), ktoré sú vo svojej podstate niečo ako hnojivo pre priateľskú črevnú mikroflóru.

Pokiaľ ide o probiotiká v potravinách a nápojoch, za najlepší zdroj sa považujú:

Keďže nie každý má k týmto potravinám a nápojom pozitívny vzťah, často taktiež nakoniec končí u probiotických doplnkov stravy, ktoré nemajú nepríjemnú vôňu a príchuť.

3 tipy, ako vybrať najlepšie probiotiká

Tieto probiotické kmene nesmú chýbať v probiotikách

Existuje viac ako jedna črevná mikroflóra. V skutočnosti ide o spoločenstvo rôznych druhov baktérií, kvasiniek a iných mikroorganizmov. Ak sú hodné, navzájom sa podporujú a prispievajú k vytvoreniu harmonického prostredia v čreve. Ak v črevách prevládajú zlé baktérie, dobré baktérie môžu prehrávať a môže dôjsť k ochoreniu.

Aby ste mali predstavu o tom, kto sú naši pozitívni hrdinovia, uvedieme niekoľko z nich:

  • Bifidobacterium longum
  • Bifidobacterium breve
  • Bifidum Bifidobacterium
  • Bifidobacterium lactis
  • Lactobacillus plantarum
  • Lactobacillus casei
  • Lactobacillus bulgaricus
  • Lactobacillus paracasei

Alebo Lactobacillus acidophilus a mnoho ďalších.

Hoci sa vám všetky názvy môžu zdať komplikované alebo dokonca podobné, pravdou je, že každý z uvedených kmeňov má v ľudskom tele trochu inú úlohu.

najlepšie probiotické kmene

Napríklad Bifidobacterium longum je jednou z najdôležitejších priateľských baktérií. Nie je náhoda, že je medzi prvými, ktorí osídľujú naše črevá. Je zodpovedný za bezproblémové trávenie mlieka a za zdravie tráviaceho traktu. Nedáva priestor pre rast škodlivých baktérií a podporuje normálny stav imunitného systému.

Naopak, Bifidobacterium breve je dôležitý pre normálne fungovanie hrubého čreva človeka. Je potrebný na fermentáciu cukrov, ktorá prispieva k produkcii kyseliny octovej a mliečnej. Podporuje tiež imunitu. Okrem iného sa spája s priaznivým účinkom na plynatosť alebo hnačku.

Bifidobacterium Longum
Bifidum Bifidobacterium
Bifidobacterium lactis​

Možno vás bude zaujímať aj kmeň Bifidobacterium lactis. Prečo? Pretože sa pokúša o rovnováhu črevnej mikroflóry. Mali by sa oň zaujímať najmä ľudia, ktorí trpia hnačkou po užívaní antibiotík. Týmto spôsobom by sme však mohli získať aj iné typy probiotických kmeňov, ktoré sme spomenuli vyššie. Jednoducho preto, že každý z nich sa uisťuje, že je s vami všetko v poriadku.

Nezabúdajte na prebiotiká

Ako už bolo povedané, nie je to len o počte kmeňov, ktoré sa komplexne starajú o to, aby v črevách panovala rovnováha. Dôležité sú aj prebiotiká. Ide o nestráviteľné oligosacharidy, ktorými sa probiotiká živia. Vďaka tomu môžu priateľské kolónie prežívať a rásť. Pomerne často spoznáte, že sa v doplnku stravy prebiotiká nachádzajú tak, že si skontrolujete, že je na etikete uvedený inulín.

Životaschopné probiotické mikroorganizmy

Ďalej kvalitné probiotické doplnky stravy poznáte podľa toho, že obsahujú vysoké množstvo životaschopných mikroorganizmov v odporúčanej dennej dávke.

Ako na správne užívanie?

Čo si z toho vziať? Napríklad to, že dobrý doplnok stravy s probiotikami poznáte podľa toho, že spĺňa všetky vyššie uvedené tipy. Taký doplnok stravy potom môžete užívať v čase zažívacích ťažkostí či dlhodobo ako súčasť zdravého životného štýlu, ktorým je možné podporiť aj normálne fungovanie imunitného systému. Probiotické doplnky stravy sú v neposlednom rade dôležité aj pri užívaní antibiotík.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru