Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

očista čriev

Očista čriev: 4 tipy, ako na to

Mnohí ľudia sa domnievajú, že v našom tele sa hromadia škodlivé toxíny, ktoré potom majú negatívny vplyv na naše zdravie. Preto skúšajú rôzne spôsoby očisty čriev, aby podporili svoje celkové zdravie. Hoci názory na túto disciplínu bývajú rôzne, nižšie sa pozrieme na to, čo skutočne funguje.

V posledných desaťročiach sa stali veľkým trendom rôzne očistné programy. Zatiaľ čo niektorí guruovia odporúčajú pôst a pitie čistej vody, iní vám umožnia konzumovať ovocné a zeleninové šťavy.

Tieto takzvané detoxikácie zvyčajne nemajú za sebou žiadne vedecké dôkazy, ktoré by potvrdili ich účinnosť. Navyše v mnohých prípadoch môžu spôsobiť skutočne vážne problémy vrátane kolapsu organizmu. Ak sa teda máte radi, rozhodne sa neodporúča do takýchto experimentov vôbec púšťať.

Namiesto toho vyskúšajte metódy, ktoré sú bezpečné a fungujú.

očista čriev kedy pomáha

Kedy pomôže očista čriev?

Črieva sa dokážu zbaviť odpadu samy, ale my môžeme ich činnosť podporiť mnohými (rozumnými) spôsobmi. Ich výhodou je, že nemusíte čakať na konkrétnu situáciu, ale môžete ich vyskúšať takmer okamžite. Prípadne ich môžete vyskúšať, ak trpíte poruchami trávenia, zápchou, zotavujete sa z choroby a pod.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

4 tipy na očistu čriev

Voda

Niektorí guruovia majú pravdu v tom, že niekedy na prečistenie čriev stačí obyčajná voda. To však neznamená, že by ste mali svoju situáciu hnať do extrému a mali by ste ju prijímať len počas dňa.

Namiesto toho sa skúste zamyslieť nad tým, ako vyzerá váš pitný režim. Ak pozostáva najmä z kávy, sladkých limonád, džúsov a alkoholu, skúste väčšinu týchto nápojov nahradiť čistou vodou. Nezabúdajte na konzumáciu vody z jedla. Nájdete ju napríklad v zelenine (uhorka, šalát, paradajka…) alebo v polievkach.

tipy na očistu čriev

Vláknina

Správne fungovanie čriev môžete podporiť aj tým, že budete počas dňa prijímať dostatok vlákniny, ktorá je dôležitou súčasťou vašej stravy. Okrem toho, že zvyšuje objem stolice (čo by malo uľahčiť jej vylučovanie na toalete), podporuje pocit sýtosti a normálne vyprázdňovanie.

Okrem toho niektoré potraviny bohaté na vlákninu obsahujú dôležité prebiotiká, ktoré vyživujú prosperujúcu črevnú mikroflóru.

Ovocné a zeleninové šťavy

Ak sa ešte raz vrátime k úvodu, na ovocných a zeleninových šťavách nie je nič démonické, ale určite by nemali byť jediným zdrojom výživy. (Navyše sa odporúča jesť zeleninu a ovocie vcelku, pretože tak do tela dostanete aj vlákninu. Keby príroda chcela, aby sme sa živili šťavami, nedala by nám do výbavy zuby).

Pri rôznych džúsoch a šťavách si dajte pozor na to, že môžu obsahovať viac cukru (čo je prípad ovocných nápojov). Z tohto dôvodu ich môžete riediť vodou. Taktiež nie je na škodu kontrolovať množstvo, ktoré prijímate, pretože síce máte v poriadku črevá, ale môžete si pri detoxe ubrať pár kíl.

detox čriev
očista čriev probiotiká
očista hrubého čreva

Probiotiká

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré rozhodujú o tom, aké bude vaše trávenie, je stav črevnej flóry, ktorý môže ovplyvniť aj vašu náladu a imunitný systém. Z tohto dôvodu vyskúšajte dlhodobé užívanie probiotických výživových doplnkov, ktoré podporia vytvorenie priateľských kolónií mikroorganizmov vo vašich črevách.

Je to dôležité, pretože priateľské mikroorganizmy môžu vytvoriť prostredie, v ktorom škodlivé patogény nemôžu žiť. Okrem toho probiotiká môžu pomôcť zlepšiť trávenie a pohyb čriev, preto je dôležité venovať im pozornosť.

Aby toho nebolo málo, kvalitné probiotické doplnky možno užívať aj počas užívania antibiotík (nie však súčasne, vždy najskôr užiť antibiotiká a probiotiká užiť až po niekoľkých hodinách), čo by malo znížiť riziko hnačky a následného oslabenia imunity po skončení užívania antibiotík. (Antibiotiká sú skvelý moderný vynález, ktorý nám dokáže vytrhnúť päty, ale nedokáže rozlíšiť, ktoré baktérie sú škodlivé a ktoré sú dôležití spojenci. Preto je dôležité dopĺňať tie dobré).

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru