Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

baktéria e. coli

Čo je baktéria E. Coli? Príznaky a ako ju zničiť

Baktéria E. Coli v moči môže byť náhodným nálezom, ktorý lekár zistí počas bežnej preventívnej prehliadky. V poslednom čase sa o nej veľa hovorí, pretože vieme, že môže spôsobiť celý rad závažných problémov. Preto je dôležité všetko, čo o E. Coli súvisí v niekoľkých nasledujúcich odsekoch.

Baktérie a iné patogény sú všade okolo nás. Veľká kolónia mikroorganizmov žije dokonca priamo v nás. Ak by tomu tak nebolo, telo by nemohlo správne fungovať. (Nezabudnite, že v črevách, kde žijú, sa nachádza veľká časť ľudskej imunity.)

Je však potrebné rozlišovať, ktoré mikroorganizmy sú pre človeka žiaduce a ktoré nie. Je tiež potrebné si uvedomiť, že priateľský mikroorganizmus môže spôsobiť problémy vo chvíli, keď sa premnoží (tento stav bude známy najmä dámam, ktoré bojujú s vaginálnymi kvasinkovými infekciami).

Aký vplyv má baktéria E. Coli na ľudský organizmus?

čo spôsobuje Escherichia coli príznaky

Čo spôsobuje Escherichia coli?

Escherichia coli, skrátene baktéria E. Coli, je bežnou súčasťou črevnej mikroflóry teplokrvných živočíchov. Z toho jednoznačne vyplýva, že aj ľudia ju majú prirodzene vo svojom tele. Na druhej strane je potrebné jej prítomnosť veľmi starostlivo monitorovať. Napríklad v úpravniach pitnej vody. Ak je tam prítomná E. Coli, je to jasný dôkaz, že voda bola kontaminovaná výkalmi.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

Za normálnych okolností je E. Coli pre človeka prospešná, pretože sa podieľa na produkcii vitamínu K a ďalších látok dôležitých pre organizmus.

Príznaky infekcie E. Coli

Ak dôjde k nejakému druhu kontaminácie, u človeka sa pravdepodobne vyvinie veľmi nepríjemná infekcia.

Medzi bežné príznaky patria:

 • Kŕče v bruchu
 • Závažná hnačka
 • Plynatosť
 • Strata chuti do jedla
 • Nevoľnosť
 • Únava
 • Horúčka
 • Zvracanie

V skutočne závažných prípadoch môže dôjsť k dehydratácii organizmu alebo k zisteniu krvi v moči. V prípade komplikovaného priebehu sa môžu vyskytnúť infekcie močových ciest, infekcie v oblasti brucha a panvy alebo dokonca zápal pľúc.

ako zničiť Escherichia coli

Ako zničiť Escherichia coli

Teraz sa pozrieme na to, ako sa E. Coli zbaviť, ak sa nám vymkne spod kontroly.

Antibiotiká

V mnohých prípadoch ľudia infekciu E. Coli zvládajú v domácich podmienkach. Všeobecne sa odporúča mať väčšie zásoby vody a byť na lôžku. Chorý by mal tiež sledovať, či sa prejavy jeho problému nezhoršujú. Ak sa tak stane, mal by vyhľadať pomoc lekára.

Neznamená to však, že lekári vždy predpíšu antibiotiká. Tento postup sa volí preto, aby sa zabránilo rezistencii na antibiotiká (keď antibiotiká prestanú na baktérie pôsobiť).

antibiotiká e. coli
e-coli baktérie probiotiká
Príznaky baktérie e-coli

Probiotiká

Ak chcete, môžete vyskúšať dlhodobé užívanie probiotík a prebiotík. Buď z bežnej stravy, alebo z probiotických doplnkov. To však samo o sebe nestačí. Aby ste sa vyhli ďalším potenciálnym problémom, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad.

Pomáha, ak:

 • Budete dôkladne umývať ovocie a zeleninu.
 • Budete dodržiavať zásady spracovania mäsa a vajec
 • Budete pravidelne zmrazovať zvyšky jedla
 • Budete piť iba pasterizované mlieko
 • Nebudete pripravovať jedlo v čase, keď trpíte hnačkou

Napriek tomu odporúčame dlhodobé užívanie probiotických doplnkov, aby ste mali črevá plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie, imunitu a črevný mikrobióm. Ako vidíte, nie je to nič zložité a v budúcnosti vám to môže priniesť mnoho výhod.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru