Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

kvasenie

Kvasenie: Ako prospieva nášmu zdraviu?

Mliečne kvasenie pravdepodobne poznáte, pretože mnohé z vašich obľúbených potravín a nápojov by sa bez neho nezaobišli. Ale pokiaľ ide o iné kvasené výrobky, málokto vie, čo všetko patrí do tejto špeciálnej kategórie. Navyše len málo ľudí dokáže vymenovať zdravotné výhody konzumácie kvasených výrobkov. Chcete sa dozvedieť viac? Potom určite pokračujte v čítaní.

Keď ste boli dieťa, možno ste s mamou alebo babičkou nakladali uhorky, marhule a iné produkty a bola by škoda ich v krátkom čase vyhodiť kvôli ich nadprodukcii. V súčasnosti sa však nakladaniu venuje len malé percento ľudí; väčšina z nás radšej uteká do obchodu, kde sa dajú kvasené výrobky zohnať takmer bez práce.

Mnohí ľudia sa však zámerne vyhýbajú kvasenej zelenine. Napríklad preto, že kyslé uhorky sú jednoznačne výsadou tehotných žien. (Alebo nie?)

Keďže kvasené potraviny majú mnoho zdravotných výhod, pozrime sa, prečo by ste im mali dať aspoň jednu šancu.

čo je to kvasenie účinky

Čo je to kvasenie?

Kvasenie je proces, pri ktorom mikroorganizmy a ich enzýmy premieňajú organické látky. Nemusíte sa ich obávať, pretože sa prirodzene nachádzajú v niektorých existujúcich výrobkoch. (Napríklad v niektorých džúsoch.) Ale zvyčajne sa kvasinky a iné mikroorganizmy pridávajú z vonkajších zdrojov. (Napríklad na výrobu kefíru sa používa špeciálna kefírová huba.) Kvasenie dodáva potravinám a nápojom výrazne kyslú chuť. V niektorých prípadoch môže tiež predĺžiť ich trvanlivosť.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

Kvasená zelenina

Kvasená zelenina je skvelým nástrojom, keď máte prebytok, ale nechcete plytvať potravinami. Naši predkovia sa ku kvaseniu potravín uchyľovali aj kvôli absencii chladničky, ktorá by udržala potraviny dlhšie čerstvé. (Napríklad fermentované slede sa v minulosti ujali v Škandinávii.) Keďže problém so skladovaním potravín do značnej miery pominul, väčšina ľudí teraz konzumuje fermentovanú zeleninu pre jej chuť a zdravotné výhody.

kvasená zelenina

Prečo jesť kvasenú zeleninu?

Konzumácia kvasenej zeleniny môže byť pre človeka prospešná v mnohých ohľadoch.

Patria medzi ne:

  • Lepšia nálada
  • Lepšie zažívanie
  • Silnejšia imunita
  • Stabilnejšie hladiny cukru v krvi
  • Normálny stav svalov (niektorí športovci konzumujú fermentované potraviny vo veľkom, aby doplnili elektrolyty)

Ako ovplyvňuje naše zdravie?

Kvasená zelenina obsahuje širokú škálu živín, o ktoré by sme nemali svoje telo ochudobňovať. (Samozrejme, obsah živín závisí od konkrétnej zeleniny.) Ak si však vyberiete kvasenú zeleninu s kôprovým nálevom, môžete si doplniť vitamín K, vápnik, vitamín A, vitamín C a mnohé ďalšie. Kvasená zelenina je tiež dobrým zdrojom vody.

mliečne kvasenie
kvasenie účinky na zdravie
kvasenie probiotiká

Kvasenie a probiotiká

V neposlednom rade umožňuje fermentácia zvýšiť príjem probiotík. Probiotiká sú mikroorganizmy, ktoré sa dostanú do vášho tráviaceho traktu, kde potom môžu podporovať tvorbu priateľských kolónií, ktoré vaše telo potrebuje k životu. Tieto mikroorganizmy môžu bojovať proti nepriateľským patogénom. Aj vaše trávenie by sa malo po určitom čase zlepšiť.

Majte však na pamäti, že probiotikám neprospieva nezdravý životný štýl a užívanie antibiotík. (Z tohto dôvodu je vhodné pri ich užívaní myslieť na zvýšenú konzumáciu probiotík, ktoré by potom nemali podliehať takej deštrukcii v tráviacom trakte). Kľúčovú úlohu zohrávajú aj prebiotiká, ktorými sa probiotiká živia. Ak ich nemáte dostatok alebo ich užívate nepravidelne a v malom množstve, nemôžete očakávať, že sa pozitíva probiotík na vás prejavia.

Z tohto dôvodu odporúčame vyskúšať probiotické produkty, v ktorých objavíte všetko, čo potrebujete. V ich zložení hľadajte komplex bifidobaktérií a laktobacilov s prebiotikami s čo najväčším počtom CFU. Probiotiká môžete užívať aj dlhodobo.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru