Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Syndróm dráždivého čreva

Syndróm dráždivého čreva: Príznaky, liečba a probiotiká

Syndróm dráždivého čreva je veľmi nepríjemný problém, ktorý môže spôsobiť mnoho komplikácií v bežnom živote. Hoci s ním bojuje veľké množstvo ľudí, nie každý rozpozná jeho príznaky. Takisto možno neviete, čo vám pri ňom môže pomôcť. Preto sa na ňu zameriame v našom dnešnom článku.

Syndróm dráždivého čreva môže výrazne ovplyvniť váš každodenný život. Mnohých ľudí môže dokonca stresovať všetko cestovanie, pretože môže zhoršiť jeho priebeh. Vedeli ste však, že nie každý človek, ktorý má syndróm dráždivého čreva, ho prežíva rovnako?

Ak sa chcete dozvedieť viac, budeme radi, ak budete pokračovať v čítaní.

príznaky syndrómu dráždivého čreva

Čo je syndróm dráždivého čreva?

Syndróm dráždivého čreva je stav, pri ktorom dochádza k väčšiemu podráždeniu hrubého čreva. Hoci má špecifické príznaky, ktoré sa zvyčajne vyskytujú spoločne, každý pacient prežíva tento problém inak. Rozdiel je napríklad v trvaní a intenzite príznakov. Vo veľmi zriedkavých prípadoch syndróm dráždivého čreva spôsobuje poškodenie čreva (nie je však častý.) Pozitívnou správou je, že najnovšie poznatky ukazujú, že syndróm dráždivého čreva nezvyšuje riziko vzniku rakoviny čreva.

Najčastejšie príznaky a prejavy

Syndróm dráždivého čreva má pomerne výrazné príznaky, ktoré si však spočiatku nemusíte spájať s týmto problémom.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

Patria medzi ne:

U ľudí s dráždivým črevom sa môžu vyskytnúť epizódy hnačky a epizódy zápchy. Niekedy príznaky aj vymiznú, len aby sa čoskoro opäť vrátili.

Liečba syndrómu dráždivého čreva

Liečba syndrómu dráždivého čreva

V súčasnosti neexistuje liek na syndróm dráždivého čreva. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú, aby ľudia, ktorým ho diagnostikovali, zmenili svoj dlhodobý životný štýl. Medzi hlavné tipy patrí pravidelná fyzická aktivita, konzumácia menších porcií jedla a zníženie stresu.

Bylinky

Tí, ktorí potrebujú podporiť trávenie, by si mohli dopriať mätový olej. Môžete však vyskúšať aj jim plavý, ktorý používali pôvodní obyvatelia Ameriky. Medzi jeho pozitívne účinky patrí zníženie podráždenia čriev. Vyskúšať by ste mohli aj aloe vera.

Ak trpíte hnačkou, harmanček môže mať v tomto ohľade dobrý vplyv na trávenie, pretože má upokojujúci účinok. Odporúčajú sa aj čučoriedkové, jahodové a ostružinové čaje. Tieto rastliny dokážu zmierniť zápal a môžu prispieť k normálnemu hospodáreniu s tekutinami v procese trávenia.

syndróm dráždivého čreva bylinky
probiotiká na syndróm dráždivého čreva
dráždivé črevo

Probiotiká

Z dlhodobého hľadiska sa na lepšie zvládanie syndrómu dráždivého čreva odporúčajú aj probiotické doplnky, ktoré môžu podporiť kolonizáciu čriev priateľskými mikroorganizmami. Tie môžu mať pozitívny vplyv na nadúvanie, plynatosť a iné črevné problémy vrátane zápchy a hnačky.

Dôležitým parametrom, podľa ktorého by ste si mali vybrať probiotický doplnok stravy, je celkový počet priateľských baktérií vo výrobku (tento parameter nájdete pod označením CFU.) V zložení hľadajte aj Lactobacillus plantarum, Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium infantis, ktoré sa dlhodobo skúmajú v súvislosti so syndrómom dráždivého čreva.

Viete, aké probiotiká by mohli vyhovovať vašim zvýšeným požiadavkám? Pri výbere sa zamerajte na široké spektrum probiotických kmeňov, prítomnosť prebiotík a čo najvyšší počet CFU.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru