Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

probiotiká pre ženy

Probiotiká pre ženy: Ako vybrať tie najlepšie?

Hoci by mal mať pravidelný prísun probiotík každý, sú obzvlášť dôležité pre ženy. Hlavne preto, že sa tak môžu starať o zdravú vaginálnu mikroflóru, ktorá môže v priebehu života prejsť mnohými skúškami. Ak trpíte častými vaginálnymi infekciami, môže byť užívanie probiotík dobrým riešením?

Väčšina ľudí si to spočiatku neuvedomuje, ale v ženskom reprodukčnom systéme existuje krehká rovnováha, ktorá sa môže ľahko narušiť. Nemusí to byť len pohlavný styk, ale aj používanie nevhodných kozmetických prípravkov na intímnu hygienu, choroby, užívanie niektorých liekov (napríklad antibiotík) a mnoho ďalších rizikových faktorov, ktoré môžu spôsobiť svrbenie a iné nepríjemné pocity v intímnej oblasti.

Keďže sa v posledných rokoch čoraz častejšie hovorí o význame probiotík pre udržanie normálneho imunitného systému a trávenia, bolo len otázkou času, kedy sa začne hovoriť aj o výhodách probiotík pre ženy.

Kedy by mali ženy užívať probiotiká?

Ženy môžu preventívne užívať probiotiká každý deň. Klasické probiotiká, čo sú živé mikroorganizmy, podporujú priateľské zloženie črevnej mikroflóry. To môže časom viesť k posilneniu imunitného systému a normálnemu tráveniu.

Probiotiká však môžete používať aj v iných situáciách. Napríklad pri problémoch s hnačkou, pri užívaní antibiotík, pri vaginálnych infekciách a podobne.

11 probiotických kmeňov s prebiotikom
Probiotikus

Čo je vo vnútri, to sa počíta. PROBIOTIKUS sa postará, aby vaše črevá boli plné priateľských baktérií, ktoré podporujú trávenie a posilňujú imunitu. Denná dávka obsahuje 39 miliárd živých kultúr.

najlepšie probiotiká pre ženy

Najlepšie účinky probiotík

Medzi hlavné výhody probiotík patrí podpora celkového zdravia ženského organizmu. Je však dôležité rozlišovať spôsob ich užívania, pretože kým niektoré probiotiká sa užívajú perorálne, iné sa používajú vaginálne. V oboch prípadoch je ich užívanie vhodné za trochu odlišných okolností, takže si môžete vybrať podľa toho, v akej situácii sa práve nachádzate.

Vaginálne probiotiká

Ženy všetkých vekových kategórií často trápia nepríjemné vaginálne infekcie, ktoré môžu spôsobovať svrbenie, pálenie, rôzne výtoky a mnoho ďalších nepríjemností, ktoré ich vyrušujú od dôležitých každodenných úloh a činností.

V súčasnosti sú v lekárňach dostupné tzv. vaginálne probiotiká, ktoré sa zavádzajú priamo do pošvy, kde môžu účinkovať. Podobne ako výživové doplnky, aj vaginálne probiotiká môžu obsahovať väčší počet priateľských kmeňov, ktoré pomáhajú podporovať zdravú vaginálnu mikroflóru.

Klasické probiotiká

Na druhej strane, z užívania bežných probiotík, ktoré patria do kategórie výživových doplnkov, môže profitovať celý organizmus, pretože zvyčajne nepôsobia len na jednom mieste. Ich dlhodobé užívanie môže podporiť normálny stav imunitného systému, čo možno oceniť aj po užívaní antibiotík (ktoré často ničia priateľskú črevnú mikroflóru, ktorá nás chráni).

Môžu vám tiež ponúknuť:

  • Podporu úbytku hmotnosti
  • Podporu dobrej nálady
  • Lepšie trávenie

Objavujú sa tiež informácie, že užívanie probiotík ženami môže podporiť ich vaginálne zdravie a normálnu plodnosť. Okrem toho je normálny stav vaginálnej mikroflóry dôležitý aj pre potomstvo, ktoré pri narodení prechádza pôrodným kanálom, ktorý je touto mikroflórou osídlený. Preto ak chcete svojmu potomkovi poskytnúť dobrý základ pre rozvoj jeho vlastnej imunity, užívanie probiotík sa zdá byť dobrou voľbou.

ako si vybrať probiotiká pre ženy
užívanie probiotík pre ženy
probiotiká ženy

Podľa čoho vyberať probiotiká?

Na našom trhu je veľké množstvo probiotík a probiotických doplnkov, preto pre vás nemusí byť jednoduché zorientovať sa, ktoré probiotiká sú pre vás najvhodnejšie.

V prípade, že sa rozhodnete pre bežné probiotické doplnky stravy, hlavným kritériom vášho výberu by určite nemala byť príliš nízka cena. Hoci kvalitný výživový doplnok s obsahom probiotík nemusí stáť tisíce, dôležitejšie je pozrieť sa na iné parametre.

Patria medzi ne:

  • Vysoký obsah CFU v každej kapsule
  • Zvýšený počet probiotických kmeňov
  • Obsah prebiotických látok (napr. inulínu)

Takéto probiotiká sa môžu užívať každý deň. Ak by ste chceli pre tieto priateľské mikroorganizmy urobiť niečo navyše, nezabúdajte na zdravý životný štýl, dostatok spánku a redukciu stresu, pretože aj tieto faktory môžu mať negatívny vplyv na kvalitu črevnej mikroflóry. Preto sa snažte, aby vaše probiotiká žili čo najlepšie.

Najsilnejšie probiotiká na trhu
11 kmeňov, 39 mld. CFU

Probiotikus je komplex 11 probiotických kmeňov s prebiotikami, ktoré sa vzájomne podporujú. Denná dávka obsahuje 39 miliárd priateľských baktérií, ktoré pomôžu udržať vaše črevá v rovnováhe.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 24h

Vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 probiotických kmeňov

s max. účinnosťou, 39 mld. CFU

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru